اخبار و مقالات

دیوانه وار ترین لحظات کمیک بوکی هارلی کویین!

۰۶ شهریور ۱۴۰۰ 0 364
توسط : کمیک فارسی

مقدمه: به بهانه‌ی انتشار فیلم سینمایی جوخه انتحار به کارگردانی جیمز گان و بررسی این فیلم سینمایی جذاب، تصمیم گرفتیم تا در چند مقاله شما را با شخصیت های مختلفی که در این فیلم حاضر بودند آشنا کنیم و چه بهتر که با ملکه ی جرم و جنایت گاتهام یعنی هارلی کوئین شروع کنیم. شاید باورش سخت باشد اما معشوقه ی بزرگترین دشمن شوالیه تاریکی درست به اندازه ی دوست پسر سابقش توانسته تا در سال های حضورش در دنیای کمیک بوک لحظات دیوانه وار زیادی را برای خوانندگان خلق کند. امیدواریم تا شما هم به اندازه ما به شخصیت هارلی کویین علاقه مند باشید و از خواندن این مقاله لذت کافی را ببرید. سخن را طولانی نمی کنم، این شما و این هم دیوانه وار ترین لحظات دکتر کویینزل...

 

10- هارلی کویین در نقش هان سولو!

مورد اول این لیست زمانی است که هارلی کویین در واقع اولین صحنه ی وارد شدن هان سولو به داستان جنگ ستارگان را باز سازی میکند و تقریباً ورژن خودش از هان سولو را ارائه میدهد. در این صحنه ما شاهد هارلی کویین هستیم که در یک کافه نشسته و مشغول خوردن نوشیدنی است (جالب است بدانید که لیوان هارلی کویین در این صحنه به شکل ربات محبوب سری جنگ ستارگان یعنی R2D2 است) که ناگهان یه نفر به اسم Guido وارد کافه میشود و جلوی هارلی را میگیرد، سپس او به هارلی می گوید که یک جایزه ی بزرگ برای سرش تعیین شده و همه ی شکارچی های شهر به دنبال او هستند! اما گویدو می گوید از اینکه او اولین نفر هارلی را پیدا کرده خوشحال است، گویدو بوسیله ی یک اسلحه هارلی را تهدید میکند و از او می خواهد تا تسلیم بشود اما ناگهان... هارلی بوسیله ی یک چنگال به او حمله میکند و چنگال را در سینه اش فرو میکند! این صحنه نشانگر این است که اگر هارلی در دنیای جنگ ستارگان هم حضور داشت می توانست به نحوی دیوانگی خودش را به همه ثابت کند.

 

9- هارلی کویین حال سوپر گرل را جا می آورد!

تصور در افتادن یک موجود زمینی مثل هارلی کویین با شخص قدرتمندی مثل سوپر گرل حتی برای یک لحظه هم عجیب است، اما جالب است بدانید که این اتفاق افتاده و تقریباً میتوان گفت که هارلی از پس سوپر گرل هم بر آمده! این اتفاق در کمیک های بتمن/سوپرمن دیسی افتاد، زمانی که هارلی به کمک پویزن آیوی مشغول دستبرد زدن به یک بانک بودند بت گرل و سوپر گرل از راه رسیدند تا جلوی آنها را بگیرند. زمانی که این چهار نفر با یکدیگر درگیر شدند بت گرل شروع به مبارزه با پویزن آیوی کرد و سوپر گرل هم به سراغ هارلی رفت اما ناگهان هارلی از چکش عظیم الجثه خودش استفاده کرد و آن را محکم به صورت سوپر گرل کوبید! جوری که سوپر گرل کاملاً به طرف دیگر بانک پرتاب شد، درست مثل یک توپ بیسبال. اما در آخر ماجرا این سوپر گرل بود که پیروز میدان مبارزه شد و با کمک سرعت فوق بشری خودش هارلی را در یک چشم به هم زدن طناب پیچ کرد. اما این واقعیت که هارلی توانست یک کریپتونی قدرتمند را مثل توپی به آن طرف پرت کند چیزی است که این لحظه را به معنای واقعه دیوانه وار میکند.

 

8- هارلی کویین بتمن را می خنداند!

لحظه ی بعدی این لیست در کمیک تحسین شده ی Mad Love اتفاق افتاد که خودم به شخصه عاشق این داستان هستم و به نظر من و بسیاری از منتقدان کمیک این داستان بهترین داستان تاریخ شخصیت هارلی کویین و قطعاً جزو 5 داستان برتر بتمن است. در این داستان علاوه بر روایت داستان ریشه و نحوه ی شکل گیری شخصیت هارلی کویین ما شاهد این هستیم که هارلی برای تحت تاثیر قرار دادن جوکر تصمیم میگیرد تا یک بار برای همیشه کار بتمن را یک سره کند! هارلی با ارتقاء دادن نقشه ی جوکر موفق میشود تا بتمن را زندانی کند و بالای یک آکواریوم پر از پیرانا (ماهی های گوشت خوار) او را غل و زنجیر کند، سپس هارلی برای بتمن از آرزو هایش برای زندگی آینده اش با جوکر تعریف میکند، اما بتمن با تکیه بر قدرت کلماتش به هارلی ثابت میکند که تمام چیزی که او به عنوان "آینده" در سرش دارد یک دروغ بزرگ است و بس! بعد از آن بتمن شروع به خندیدن به حرف های هارلی میکند و برای اولین بار در تاریخ داستان هایش قهقهه سر میدهد! کاری که جوکر هیچگاه موفق به انجام دادنش نشده بود اما هارلی توانست در اولین نقشه ی تکی اش آن را انجام دهد!!!

 

7- رابطه عاشقانه ی هم زمان هارلی با بتمن و بروس وین!

بگذارید اتفاق شوکه کننده ی این کمیک را در همین ابتدا بگویم، در واقع در این داستان هارلی کویین توانست در یک شب با بروس وین و بتمن رابطه ی عاشقانه برقرار کند! این اتفاق در قسمت ویژه ی کمیک های هارلی کویین افتاد، این شماره بطور ویژه به مناسبت ولنتاین منتشر شده بود. در این داستان هارلی کویین به آب و آتش میزند تا با میلیونر جوان گاتهام یعنی بروس وین دیداری داشته باشد و به همین خاطر هم برای وارد شدن به جشن خیریه ای که بروس ترتیبش را داده است یک میلیون دلار پول میدزدد تا به خیریه کمک کند و بالاخره موفق میشود تا وارد مهمانی خیریه بشود و با بروس وین ملاقات کند. اما کمی بعد بروس وین توسط یک گروه آدم ربا دزدیده میشود و سر انجام یه کمک هارلی از دست آنها نجات پیدا میکند، پس از آن هارلی با بروس به یک قرار شام عاشقانه میروند و بعد از صرف شام بروس از هارلی خداحافظی میکند، اما هارلی به عنوان خداحافظی بروس را می بوسد! یک ساعت بعد بتمن هارلی را در یک پشت بام ملاقات میکند و از هارلی برای نجات به اصطلاح "دوستش" تشکر میکند، اما هارلی به بتمن نزدیک میشود و می گوید که میخواهد جواب سوالش را بگیرد، قبل از اینکه بتمن موضوع را متوجه شود هارلی بتمن را می بوسد! بعد از این بوسه هارلی به بتمن می گوید که بهتر است برای دوستش بروس وین کلاس های فوق العاده ی بوسیدن بگذارد... به این ترتیب هارلی در یک شب می تواند شوالیه شنل پوش گاتهام و مرد پشت شنل را ببوسد!

6- هارلی از جهنم اخراج میشود!

بله درست خواندید! هارلی کویین هم مانند خیلی از شخصیت های خیالی دیگر در داستان هایش کشته شده، اما چیزی که هارلی را با دیگر شخصیت های دنیای کمیک که سابقه ی مرگ را داشته شاند متفاوت میکند دلیل برگشت او به زندگی است، هارلی کویین از جهنم هم اخراج شد! این اتفاق زمانی افتاد که هارلی کویین کشته شد و بخاطر تمامی کار های بدی که در زمان حیاتش انجام داده بود به جهنم رفت، اما هارلی آنقدر اهالی جهنم و شیاطینش را آزار داد و با استفاده از هر چیزی روی اعصاب آنها رفت که از جهنم هم اخراج شد و اینگونه به زندگی بازگشت! اگر اخراج شدن از جهنم دیوانه وار نیست، شما بگویید چه چیزی لایق کلمه ی دیوانه وار است؟!

 

5- هارلی کویین علیه تانوس دنیای دیسی!

منظورم از تانوس دنیای دیسی دارک ساید نیست، منظور شخصیتی به نام مانوس است. خب همانطوری که از اسم این شخصیت پیداست این شخصیت یک کپی دست دوم از شخصیت تانوس کمیک های مارول است و در واقع خلق این شخصیت به منزله ی طنز بوده است و سر شاخ شدن او با هارلی کویین هم گواهی بر همین مسئله است. این اتفاق در شماره ی 12 از کمیک های هارلی کویین افتاد زمانی که هارلی به کمک پاورل گرل به فضا میروند و با اسپورت مستر و کلاک کینگ مبارزه کنند اما بعد از شکست آنها متوجه می شوند که تنها راه باز گشتشان به خانه و سیاره ی زمین استفاده از "حلقه های بی نهایت" است! (درست حدس زدید حلقه های بی نهایت هم درست مانند سنگ های بی نهایت دنیای مارول که در اختیار تانوس هستند، در دنیای دیسی در اختیار مانوس اند) خلاصه بعد از اینکه پاور گرل و هارلی مانوس را پیدا می کنند طی مبارزه ی آنها بصورت اتفاقی هارلی موفق می شود تا حلقه های بی نهایت را به دست کند و طی یک اقدام دیوانه وار گوشت مانوس را از استخوان هایش جدا کند و او را نابود میکند! بعد از آن البته پاور گرل خیلی به هارلی غر میزند که به او درباره ی کشتن دیگران هشدار داده بوده است، اما هارلی می گوید که: "من از کجا می دونستم این حلقه ها اینقدر خطرناک اند؟!"

4- هارلی کویین در نقش یک سلاخ!

در شماره ی 12 کمیک های جوخه انتحار ما شاهد صحنه ای بودیم که مثل صحنه ی اول این لیست که هارلی در نقش هان سولو فرو رفته بود این بار و در این کمیک انگار او در نقش آمنی من کمیک های شکست ناپذیر فرو رفته بود، همان قدر بی رحم، همان قدر سنگ دل و همان قدر بی تفاوت به خشونت. داستان این شماره از این قرار بود که هارلی بعد از دستگیر و زندانی شدن در سلولی عمومی قرار داده می شود که هم سلولی های او در این سلول عمومی تعداد زیادی کودک هستند که از خانواده های خودشان ربوده شده اند و قرار است تا به یک لشگر سرباز تبدیل بشوند. هارلی رو به کودکان میکند و می گوید که این سلول و آنها بو می دهند، بوی باد معده! بعد هم به کمک دهانش برای بچه ها صدای باد معده در میاورد تا بچه ها متوجه منظورش بشوند! بچه ها همگی می خندند و هارلی را برای اجرایش تشویق میکنند و هارلی هم که از تشویق آنان خوشش آمده پیشنهاد یک تفریح بزرگ تر و شادی آور تر به بچه می دهد، پیشنهاد فرار از این زندان و آزادی. یکی از نگهبانان زندان در سلول را باز میکند و برای جستجوی دلیل خنده ی بچه ها به درون سلول می آید که ناگهان... هارلی بیرون می پرد و شمشیر آن نگهبان را از وی می گیرد و به کمک آن شمشیر... درست جلوی چشم بچه ها نگهبان را تکه تکه میکند! بعد از اینکه تکه ها و خون های بدن نگهبان روی صورت هارلی می ریزد، هارلی رو به بچه ها میکند و در کمال نا باوری از آنها می پرسد: "چتون شده؟! چرا ترسیدید؟!"

 

3- گذاشتن پوست صورت جوکر روی صورت دد شات!

همانطور که حتماً میدانید در ابتدای داستان های New 52 کمیک های دیسی و در آرک داستانی "مرگ خاندان" کمیک های بتمن، جوکر دست به اقدامی دیوانه وار زد و پوست صورت خودش را از صورتش جدا کرد! اما در نهایت در آن داستان جوکر اندکی از دیوانگی اش کم شد و کم کم نقش جوکر کم رنگ تر شد. اما هارلی که عاشق جوکر بود از این اتفاق خوشحال نشد و دلش میخواست تا با جوکر محبوب خودش هم کلام بشود. هارلی هم تیمی خودش در جوخه انتحار یعنی ددشات را گروگان می گیرد و او را به یک صندلی طناب پیچ می کند و می گوید: "باید با هم حرف بزنیم." ددشات هم قبول میکند اما هارلی به یک باره با استفاده از یک چاقو لب ددشات را پاره میکند و می گوید که منظورش از حرف زدن، حرف زدن با ددشات نبوده است. سپس به سمت محفظه ای که پوست صورت جوکر در آن قرار دارد می رود و پوست صورت جوکر را روی صورت ددشات می گذارد و با او شروع به صحبت می کند و بعد از باز خواست کردن جوکر خیالی ای که خودش ساخته با او عشق بازی هم می کند! البته که در نهایت ددشات هم بیکار نمی نشیند و در اولین فرصتی که پیدا میکند قبل از اینکه هارلی جمله اش را تمام کند به شکم هارلی شلیک میکند! اما این موضوع از دیوانگی و جنون هارلی کویین چیزی نمی کاهد!!!

 

2- به هم زدن رابطه عاشقانه با جوکر!

هارلی کویین و جوکر بار ها به رابطه ی عاشقانه ی خودشان پایان داده اند و به اصطلاح "به هم زده اند." اما منظور من از این به هم زدن اتفاقی است که در شماره ی 25 کمیک های هارلی کویین اتفاق افتاد. هارلی برای ملاقات و در اصل تمام کردن رابطه اش با جوکر به آرکهام می رود اما جوکر هم آرام نمی نشیند و شروع به راه رفتن روی اعصاب هارلی و تحقیر کرد او میکند تا جایی که درگیری آنها به درگیری فیزیکی تبدیل میشود. جوکر به صورت هارلی سیلی میزند و می گوید که دیگر از دست او خسته شده است، هارلی هم همین را می گوید اما جوکر زیر بار نمی رود و به هارلی می گوید که می داند که او واقعاً چه می خواهد و... شروع به بوسیدن هارلی میکند. اما هارلی در همان حالت لب جوکر را گاز میگیرد و آن را کاملاً از جا می کند و تف میکند!!! بعد هم به جوکر می گوید که دیگر به او اجازه نمی دهد تا روی مغزش تاثیر بگذارد. سپس شروع به کتک زدن جوکر میکند و در نهایت زمانی که از روی بدن نیمه جان جوکر رد می شود به او می گوید: "واسه ی یک بار هم که شده توی این زندگی رقت انگیزت فقط سعی کن خفه بشی و چیزی نگی!" سپس در همان سکوت از آرکهام بیرون می آید و یک بار برای همیشه جوکر را فراموش میکند!

 

1- هارلی کویین کودکان را قتل عام میکند!

و اما شماره ی اول لیست ما زمانی است که هارلی پا را از حد خودش هم فرا تر میگذارد و در حقیقت یک عمل تروریستی انجام می دهد، بله کشتن صد ها هزار کودک آن هم به طور هم زمان! این اتفاق در در شماره 23.2 کمیک های کاراگاهی ورژن هارلی کویین افتاد، این شماره در واقع Origin Story هارلی در کمیک های New 52 را روایت میکند. اما در این کمیک اتفاقی می افتد که حتی نیمه ی عاقل خود شخصیت هارلی یعنی دکتر هارلین کویینزل هم از این اتفاق تعجب میکند! هارلی در این کمیک کنسول ها دستی بازی ای شبیه به کنسول های نینتندو را بصورت رایگان بین بچه های شهر پخش میکند و بعد از اینکه کارش تمام میشود ویروسی را روی حافظه ی آنها آپلود میکند که بعد از دانلود آن کنسول های دستی بازی به بمب های دستی تبدیل میشوند! بعد از این اتفاق ما شاهد صفحاتی از این کمیک هستیم که هارلی در بالای پشت بامی ایستاده و مشغول تماشای انفجار تک تک خانه هایی است که کودکانی که کنسول بازی اش را گرفته بودند در آنها زندگی میکردند... این اقدام هارلی نه تنها دیوانه وار ترین اقدامش در طول این لیست است بلکه یکی از کثیف ترین کار هایی است که یک ابر شرور می تواند در طول داستان هایش انجام دهد... کشتن صد ها بچه ی بی گناه.

 

نظر شما چیست؟

چقدر به شخصیت هارلی کویین علاقه دارید؟

بهترین نقش آفرینی هارلی را مختص کدام فیلم میدانید؟

نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

 

نویسنده: امیرعلی آصفی

اشتراک خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار کمیک ایمیل خود را وارد کنید